Голосування

Конкурс на кращий твір "Мій Івано-Франківськ 2025"

Бакота Єва - 1.2%
Гошоватюк Юля - 1.2%
Зброй Анастасія - 31.4%
Комановська Аня - 53.4%
Неште Олександр - 4.3%
Скоропада Міша - 2.7%
Шаламов Влад - 5.8%

Голосiв: 328

 

facebook
Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 323

Четвер, 12 листопада 2015 09:35

Чи читають сучасні діти?

Часом можна почути, що сучасні діти не читають. Але це не так

Вони не тільки читають, а і грають в комп’ютерні ігри за мотивами улюблених книг.

« Якби ви мене оцінювали за тією літературою, що я читаю, я був би відмінником», - сказав дев’ятикласник. А що ж читає сучасна молодь? Саме це спробувала вияснити молода учителька української мови та літератури Уляна Зеновіївна Худяк, давши завдання учням презентувати твори їх улюблених авторів. Цікавим є те, що серед книг, що читає сучасна молодь є такі, що написані за сюжетом комп’ютерної гри, або навпаки улюблена книга стала сюжетом гри. Як і ми, наші діти читають різноманітну літературу. У літературних героїв вчаться ефективно вирішувати конфлікти, бути чесними та справедливими, любити свій народ та свою батьківщину.

А що ж конкретно читають наші старшокласники? Учні радили нам розпочати з творів Н.Щерби «Часодії», В.Рот «Нескорена», «Бунтівниця», А.Спаковського «Відьмак», Д.Глуховського «Метро 2033», К.Скрябіна «Я, Паштет і армія», «Я, побєда і Берлін», «Моя дорога птаха» тощо.

"Майстер-клас" вчителів "Першої ластівки" " Навчаючи навчаюся". Сьогодні розпочався декадник відкритих уроків. Учитель-це майстер своєї справи, а справжнім майстром можна стати тільки навчаючись.

Середа, 11 листопада 2015 14:22

Шаламов Влад

Мій Івано-Франківськ у 2025 році

Ранок… Сонячний промінець зазирнув у вікно. Я прокидаюся і одразу дивлюся на годинник. 25 липня 2025 рік, неділя, 9.00. Сьогодні буде найкращий день, бо у моєї матусі свято – День народження. Я швидко одягаюся і поспішаю до мами.

Прокидається мій рідний Івано-Франківськ. Чистенькі, охайні вулиці блищать під сонцем. Стрункі будинки визирають з-за дерев.

Все навколо прикрашають квіти: вікна, балкони, клумби. Назустріч мені ідуть усміхнені люди: хто до церкви, хто на прогулянку, а хто, як і я, до мами. Всі бажають один одному: «Доброго ранку!».

Я з насолодою вдихаю свіже цілюще повітря. Всі машини працюють від сонячних батарей, а тому не забруднюють навколишнє середовище.

У міському парку гамірно. Там проходять традиційні недільні розваги: змагання, фестивалі, ярмарки. Після обіду всі городяни поспішають на міську площу біля Ратуші. Музиканти подарують мешканцям і гостям міста концерт класичної музики. А ввечері для усіх, хто бажає, гостинно відкриє двері наш театр.

У знайомого продавця квітів я купую великий букет червоних гладіолусів. Це улюблені квіти моєї матусі! Маленький літальний апарат вмить підносить мене у небо. Я лечу, як птах, і бачу згори моє суперсучасне рідне місто. У ньому живуть люди, які ніколи не хворіють, не страждають, які займаються улюбленою справою, бережуть і прикрашають все навколо.

А ще тут живу я і моя матінка, у якої сьогодні свято!

учень 5-Б класу

Шаламов Владислав

Середа, 11 листопада 2015 14:20

Скоропада Міша

Мій Івано-Франківськ у 2025 році

Для кожної людини її рідне місто – найкраще. І не тільки рідним є те місто, у якому ми народилися, але й те, у якому навчаємось і проживаємо, у якому проходить наше життя. Так, Івано-Франківськ є рідним містом для майже триста тисяч мешканців. А рідне, як завжди – найкраще.

Проте час не стоїть на місці, тим паче у сьогоднішньому світі. Тому яким ж буде місто Франкове у 2025 році?

Я мрію, щоб моє місто було таким: на околиці щоб була кінна школа, щоб Івано-Франківськ став туристичним містом Європи. І щоб на уроках працювали з планшет-зошитом.

Та, попри все, ми завжди хочемо бачити Івано-Франківськ квітучим європейським містом, що розвивається у правильному напрямку і водночас залишається патріотичним містом, де шанують національні українські звичаї і традиції.

Любіть своє місто !!!

учень 5-Б класу

Скоропада Михайло

Середа, 11 листопада 2015 14:18

Неште Олександр

Мій Івано-Франківськ у 2025 році

Я дуже люблю своє місто і надіюсь, що в майбутньому ставатиме все краще і краще.

Я хочу, щоб у 2025 році Івано-Франківськ був містом мрії. Хочу, щоб його збільшили, і не було цих сірих і однотонних багатоповерхівок, а натомість були маленькі, акуратні і яскраві будиночки. Всі супермаркети нехай перенесуть за місто, а у центрі буде великий парк і каруселі, куди ходитимуть гуляти сімʼї, закохані пари та друзі. Моє місто буде чистим від сміття та отруйних газів, там буде багато дерев та квітів, і всі будуть ходити пішки чи їздити на велосипедах. А маршрутки, напевно, нехай залишаться, але обовʼязково вони повинні бути чистими та на біопаливі, щоб не засмічувати довкілля!

Уроки у школі не будуть такими нудними і монотонними, в теплу пору проводитимуться на вулиці, а в холодну – в приміщенні. Але школи будуть теж особливі, вони будуть забезпечені новими технологіями та оригінальним дизайном. Під час навчального року буде багато пізнавальних поїздок та екскурсій. І не буде ніякого домашнього завдання, щоб діти мали більше часу для відпочинку. Шкільний матеріал не буде настільки важким, і пояснювати його будуть у доступній для дітей формі, щоб шкільні роки були для них найкращими, і це не відбивало їм подальше бажання вчитися і пізнавати щось нове. Розпорядок навчального року нехай залишається таким, як зараз, проте для дорослих будуть внесені деякі корективи: буде більше вихідних та відпусток для того, щоб батьки проводили більше часу зі своїми дітьми. Івано-Франківськ буде найкращим містом, на яке рівнятимуться всі міста світу!!!!!! Я люблю своє місто!

учень5-Б

Неште Олександр

Середа, 11 листопада 2015 14:13

Комановська Аня

Мій Івано-Франківськ у 2025 році

Івано-Франківськ – це місто, де я народилася і живу. Воно красиве, сучасне, затишне, багате, європейське, рідне і дороге для мене!

Одного разу мені приснився цікавий сон. Я опинилася на площі фантастичного міста. Скрізь лунала музика, повз мене ходили усміхнені і щасливі люди. Квіткові клумби мали вигляд казкових замків. На центральній площі був фонтан, з якого замість води сипались різнобарвні карамельки. Будинки були яскраві, різної форми і мали здатність переміщуватися. Машини не їздили по дорогах, а рухались повітряними трасами. Найяскравішою спорудою була чарівна ратуша, яка давала відповідь людям на будь-які запитання, неначе програма Google в Інтернеті. Мені дуже легко і вільно дихалося, бо очисні системи повітря у вигляді веселки поєднували дві річки, що омивали місто.

Вдалині вулиці я побачила красиву, молоду, усміхнену жінку, яка прямувала до мене. Її манери, постава, ходьба, зовнішність були мені дуже знайомі, але водночас і загадкові. Хто ж це? Раптом я відчула на своїй щоці ніжний і теплий поцілунок.

       Анюточко, пора вставати.

Розплющивши очі, побачила свою матусю, у якій і впізнала загадкову незнайомку. Мені все стало зрозуміло. Я побувала у місті майбутнього – рідному Івано-Франківську.

учениця 5-А класу

Комановська Анна

Середа, 11 листопада 2015 14:11

Зброй Анастасія

Мій Івано-Франківськ у 2025 році

Привіт! Мене звати Настя. Мені десять років. Я народилася в Івано-Франківську і всі десять років живу у цьому місті. Можна сказати, що я справжня патріотка свого міста. Тут живе вся моя родина, ми дуже любимо Івано-Франківськ.

Моє місто з цікавою історією і культурою, але в той же час щороку розвивається та стає сучасним і європейським. Тут живуть добрі і щирі люди, які, як і я, хочуть зробити його ще кращим. У мене є деякі думки щодо цього. Я мрію, щоб усі будинки розфарбували у яскраві кольори, щоб у кожному дворі були красиві дитячі майданчики. Я хочу, щоб у нашому місті було більше дитячих садочків і сучасних шкіл. Також я сподіваюся, що наше місто буде безпечнішим, що всі ліхтарі на його вулицях працюватимуть, і вечірній Івано-Франківськ сяятиме яскравими вогниками.

Влітку я часто відпочиваю на березі Бистриці, і думаю, що добре було б створити зручні місця для відпочинку. А ще мрію, що наше місто буде чистим і охайним, на його вулицях не буде сміття, вони будуть прибрані і доглянуті. Я знаю, що це в наших силах, і всі разом ми можемо змінити наше місто на краще. Через десять років я буду старшою, але моя любов до рідного міста не зміниться.

З вірою у майбутнє

Зброй Анастасія

5-А клас

Середа, 11 листопада 2015 14:06

Гошоватюк Юля

Івано-Франківськ у 2025 році – місто моєї мрії

Сьогодні я хочу помріяти про те, яким буде Івано-Франківськ у 2025 році. Я бачу моє місто сучасним, красивим, затишним і комфортним для мешканців. Яким же саме воно стане через 10 років, що в ньому залишиться тим самим, а що зміниться повністю?

Не знаю чому, але гадаю, що зміни, які будуть в місті до 2025 року, мені хочеться назвати одним словом - гармонія. Вона торкнеться всього: архітектури, природи, людей.

Старі будівлі величаво заявлятимуть про себе оновленими фасадами, дозволяючи нам гордитися багатовіковою історією міста. А ті, у яких мешкали відомі люди, будуть ще багато років залишатися окрасою і надбанням міста. Та й сучасні будови гармонійно доповнять собою створений колись архітектурний стиль.

Неодмінно зʼявляться різні сучасні нововведення і технології, які допомагатимуть розвивати місто, тримати його в чистоті та робити зручним для жителів. У місті будуть відмінні дороги, зручні тротуари, а також обладнані стоянки для транспорту і велосипедів. У дворах будинків обовʼязково облаштують дитячі і спортивні майданчики, де малюки та підлітки зможуть з користю для здоровʼя проводити час. А в сквериках встановлять зручні столики для літніх людей, де вони гратимуть в шахи.

Доглянуті міські парки, чисті озера і річки – це також буде окраса і гордість нашого міста. Будуть також чистими і охайними зелені насадження, річки і озера навколо міста, тому що люди берегтимуть природу, адже тільки вони можуть про неї потурбуватися.

А ось те, що обовʼязково залишитися незмінним, так це особливість і неповторність нашого міста, якому вже більше 300 років, яке завжди було і є великим туристичним центром.

І, звичайно, я вірю, що ці мрії стануть реальністю, бо я дуже люблю своє місто, і хочу, щоб воно було найкращим!

учениця 5-Б класу

Гошоватюк Юлія

Вівторок, 10 листопада 2015 14:05

Бакота Єва

Мій Івано-Франківськ у 2025 році

Місто, у якому я народилася, називається Івано-Франківськ. Моє місто дуже гарне, чисте, затишне. Воно приваблює багато туристів. На мою думку, у 2025 році Івано-Франківськ виглядатиме ще краще. Моє місто процвітатиме у новій Європейській державі, де зростатимуть добрі діти, отримуватимуть належну освіту, їхній сміх і радість буде результатом нашого доброго життя. Буде мир, любов і злагода. І нехай у цьому нам допоможе Господь!

учениця 5-Б класу

Бакота Єва

Урок української літератури в 9 - му класі ."Українське народне весілля"

Вчитель Худяк Уляна Зеовіївна.

Сторінка 1 з 6